Kurumsal
 
Gelişim
 

İnsanlık tarihi ile özdeşleşen derinin Taşcanlar Deri’de hayat bulma serüveni 1987 yılına dayanır. Şirketin kurucusu Cemil Taşcan’ın girişimci ruhu ile Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde 3500 m2 alanda temelleri atılan Taşcanlar Deri, kaliteden ödün vermeyen anlayışı ile hızla gelişmiş ve sektörünün öncü kuruluşları arasına girmeyi başarmıştır.

 

Gelişimi sürekli kılma ilkesi ile kurulduğu günden bugüne emin adımlarla büyüyen Taşcanlar Deri, bugün 11.000 m2 alanda 50 kişiye istihdam olanağı sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunan ülkemizin önemli üreticilerinden biridir.

 

Ürünlerinin %70’ini iç pazara imal eden Taşcanlar Deri, iç piyasa üretim kapasitesini artırmakla beraber ihracata yönelmiş; üretim kapasitesinin yaklaşık %30’unu ihraç etmeye başlamıştır. Ulaştığı ihracat rakamlarıyla ülke ekonomisine önemli miktarda döviz girdisi sağlayan Taşcanlar Deri, … ülkelerine ihracat yapmakta, kalitesi ile de şehri ve ülkesinin ismini dış pazarda yükseltmektedir.

 

Müşterilerinin güvenini ve ürünlerinin kalite standardını her türlü ticari kaygının üzerinde tutan anlayışı, Taşcanlar Deri’nin kurumsal yapı taşını oluşturmuştur. Sürekli kaliteyi arayan felsefesi ile bünyesinde kurduğu ARGE biriminin en iyiyi yakama çabası, Taşcanlar Deri’nin neden sektörünün en iyisi olduğunun da cevabı niteliğindedir.  

 

Değerlerimiz

Vizyon

Kalitesinden ödün vermeyen anlayışı, sürekli gelişim ilkesi ve tüm proseslerini tamamlamış kurumsal yapısıyla, dünyanın önemli deri konfeksiyon markaları tarafından zig deride aranılan isim olmak.

 

Misyon

Çalışan, müşteri, tedarikçi ilişkilerinde dürüstlük ve karşılıklı güven anlayışından ödün vermeden, sürekli gelişim ilkesiyle büyüme oranını emin adımlarla iletirken insan odaklı yönetim ve üretim temeli ile daha geniş istihdam olanakları yaratmak ve ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmaktır.

 

Kalite Politikası

Taşcanlar Deri, kaliteyi firmasının hayat felsefesi olarak benimsemiştir. Bu doğrultuda oluşturduğu kalite politikası;

 • En iyiyi yakalama çabasından asla vazgeçmemek
 • Çalışanları, tedarikçileri ve müşterileri ile oluşturduğu dürüstlük ilkesinden asla taviz vermemek
 • Çevre, toplum ve insana karşı sorumluluklarını unutmadan üretimin her aşamasında bu bilinç ve hassasiyetle çalışmak
 • Müşterilerinin güvenini her türlü ticari kaygının üzerinde tutmak
 • Ve müşteri memnuniyetini koşulsuz sağlamaktır. 

 

Çevre Politikası

Üretimde kalite, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmakla elde edilebilir. Bu bilinçle hareket eden Taşcanlar Deri, ekolojik dengeyi korumayı, kaynakları etkin kullanarak çevresel atıkları en aza indirgemeyi, insan sağlığını ve doğanın dengesini bozacak kimyasalları kullanmadan üretim yapmayı çevre politikası olarak benimsemiştir.

 

Üretim

Ham Deriden Zig Deriye serüven…

Hammaddeden giysilik ürün safhasına gelen derinin tüm imalat aşamaları Taşcanlar Deri bünyesinde imal edilmektedir. Derinin kalitesini artıran soğuk hava deposu Taşcanlar Deri bünyesinde bulunmakla beraber, fabrikaya gelen deriler öncelikle soğuk hava deposunda stoklanır. Ardından işleme alınan derilerde doğaya ve insan sağlığına zarar veren hiçbir zararlı madde kullanılmamaktadır. Kullanılan tüm kimyasallar Avrupa standartlarındandır.

 

Üyelikler

 • Uşak Ticaret ve Sanayi Odası

 

İnsan Kaynakları

Kaliteyi sürekli kılmak, bireysel ve kurumsal performansı sürekli geliştirmekle oluşabilecek bir süreçtir. Bu doğrultuda İnsan Kaynakları Politikasını belirleyen Taşcanlar Deri,

 • İşin özelliğine uygun nitelikteki personelin seçimine özen gösterir
 • Personelin gelişimi için her türlü imkanlarını seferber eder
 • Personeline düşündüklerini söyleme ve anlatma rahatlığı sağlar
 • Verimli çalışabilmesi için ortam ve koşulları düzenler
 • Eşit işe eşit ücret politikası yürütür
 • Başarılı personelini ödüllendirir.

 

Taşcanlar Deri, şirket ilke ve hedefleri doğrultusunda çalışacak, öğrenmeyi ve kendini geliştirmeyi hedef edinmiş, dürüst, güvenilir bireylerle çalışmaktan mutluluk duyacaktır.

 

 
TAŞCANLAR DERİ SANAYİ A.Ş.
 
MERKEZ: Karma Organize Sanayi Bölgesi 10.Cadde No:6 UŞAK/TÜRKİYE
TEL:+90  276 2340339 FAX: +90 276 2340349
 
ŞUBE: Gökalp Mahallesi 40. Sokak No:22/A Zeytinburnu/İSTANBUL/TÜRKİYE
TEL:+90 212 4150913 MAİL:zeytinburnu@tascanlarderi.com.tr